На основу члана 59. Закона о локалној самоуправи („Службени гласник РС“ бр.97/16, 36/19 и 61/21),) и члана 9. Статута општине Чајниче („Службени гласник општине Чајниче“ бр. 6/17), Начелник општине Чајниче, доноси

Н А Р Е Д Б У
раду предузећа, установа и других организација

на дан славе општине Чајниче „ Велике Госпојине  28.08.2023. године

Члан 1.

Поводом прославе крсне славе општине Чајниче „Велика Госпојина“, дан 28.08.2023.године (понедељак) је нерадни дан.

Члан 2.

Ради задовољавања неопходних потреба грађана, дужни су да раде:

1. Јавнo комунално предузеће „Врело – Чајниче“ доо Чајниче, Ветеринарска станица Чајниче, Ватрогасно друштво Чајниче, бензинска пумпа, апотеке и предузећа/радње које обављају пекарску дјелатност у оквиру обављања своје дјелатности према сопственом плану рада у наведене дане.
  2. ЈЗУ Дом здравља „Васо Пелагић“ Чајниче у времену од 00,00 до 24,00 часова.
  3. Угоститељски објекти и приређивачи игара на срећу (кладионице, аутомат клубови, томболе и др.) дужне су да раде у складу са Одлуком о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима и дјелатностима на подручју општине Чајниче („Службени гласник општине Чајниче“ бр. 5/13, 14/13 и 9/19).
  4. Остала предузећа, установе, трговачки објекти и друге организације и предузетници који обављају дјелатност на подручју општине Чајниче своје радно вријеме ће организовати у складу са својим обавезама и пословним политикама.

Члан 3.

Одредбе о надзору, прописивању прекршаја и санкција за учињени прекршај из Одлуке о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима и дјелатностима на подручју општине Чајниче („Службени гласник општине Чајниче“, бр. 5/13, 14/13 и 9/19), примјењиваће се у случају поступања супротно одредбама из ове Наредбе.

Члан 4.

Ова Наредба ступа на снагу даном доношења, а има се објавити у „Службеном гласнику општине Чајниче“.

Број:01-633-1.4/23                                                                       Начелник општине

Чајниче, 24.08.2023. године                                                 Горан Караџић,мр.пољ.с.р

НЕРЕДБА

71 Responses

1. Greetings, I think your website could possibly
    be having internet browser compatibility problems.

When I take a look at your website in Safari, it looks fine however when opening
    in Internet Explorer, it’s got some overlapping issues.
    I merely wanted to provide you with a quick heads up! Besides that, wonderful website!

2. Thanks for finally talking about > Наредба о радном времену на дан 28.08.2023.године – слава општине Чајниче “Велика Госпојина” – Opština Čajniče
    < Loved it!