Социјална заштита  на подручју општине Чајниче се остварује путем ЈУ ”Центар за социјални рад” Чајниче, који је и уједно носилац свих активности у остваривању права утврђених Законом о социјалној заштити, Породичним законом, Законом о дјечијој заштити и другим законима и прописима из ове области.
У складу са одредбама Закона о јавним службама и Закона о социјалној заштити 2001.године Скупштина општине Чајниче је донијела одлуку о оснивању Центра за социјални рад Чајниче.
Центар је организован и регистрован са одговарајућим стручним радницима, чиме задовољава нормативе из Правилника о условима за оснивање установа социјалне заштите и обављање дјелатности социјалне заштите („Сл. Гласник РС“ број 90/17).
ВД Директора : Мирко Живковић
Адреса: Ђенерала Драже бб