Општина Чајниче је и ове године учествовала на манифестацији “Сајам завичаја-завичај кроз привреду, туризам и културу”, који је у недељу 11.02.2024.године по пети пут одржан у Новом Саду.

На сајму Општину Чајниче представили су ЈУ Туристичка организација “Чајниче”, Коло српских сестара “Свети цар Константин и царица Јелена”, Удружење пољопривредних произвођача Чајниче и Културно умјетничко друштво “Извор” Чајниче.

Сајам завичаја традиционално окупља Србе из региона, а ове године окупио је око 160 излагача из Србије, Босне и Херцеговине, Мађарске, Хрватске и Црне Горе, а има за циљ да повеже и унаприједи сарадњу институција, организација и завичајних удружења, у области привреде, туризма и културе.