На основу члана 348. Закона о стварним правима („Службени гласник РС“ бр. 124/08, 3/09, 58/09, 95/11, 60/15 и 107/19) члана 9. Правилника о поступку јавног конкурса за располагање непокретностима у својини Републике Српске и јединица локалне самоуправе (“Службени гласник Републике Српске”, број: 20/12), a у вези са Одлуком о  начину и условима јавне продаје непокретности у својини општине Чајниче бр. 01/1-02-88/23 од 19.10.2023.године (Службени гласник општине Чајниче“ бр. 8/23), Начелник општине Чајниче расписује :

ПОНОВНИ ЈАВНИ ОГЛАС

о продаји непокретности путем усменог јавног надметања – лицитације

I – НАЗИВ И СЈЕДИШТЕ ПРОДАВЦА

Општина Чајниче са сједиштем у ул. Краља Петра I Ослободиоца бр. 32. 73.280 Чајниче.

II – ПОДАЦИ О НЕПОКРЕТНОСТИ

Непокретности у својини општине Чајниче ( које нису приведени трајној намјени и које нису евидентиране у евиденцијама Републичке управе за геодетске и имовинско-правне послове), и то:

1. Непокретност – стан у Чајничу, у улици Сердар Јанка Вукотића бб,  укупне    површине 72,17 м2, други спрат, к.ч. 352/1, уписан у ЛН број 178 КО Чајниче – град,
  2. Непокретност – стан у Чајничу, у улици Сердар Јанка Вукотића бб,  укупне    површине 72,17 м2, трећи спрат, к.ч. 352/1, уписан у ЛН број 178 КО Чајниче – град,

III – ПОЧЕТНА ЦИЈЕНА

Почетна продајна цијена непокретности утврђена је од стране овлаштеног вјештака грађевинско-архитектонске струке и износи  :

1. Непокретност бр 1.  – 37.213,00 КМ.
  2. Непокретност бр. 2. – 37.213,00 КМ.

IV – НАЧИН ПРОДАЈЕ

Продаја непокретности ће се извршити усменим јавним надметањем – лицитацијом, а све у складу са Правилником о поступку јавног конкурса за располагање непокретностима у својини Републике Српске и јединица локалне самоуправе (“Службени гласник РС”, број: 20/12).

V – ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВЕ И УСЛОВИ ПОНУДЕ

Право да учествују на лицитацији имају сва правна и физичка лица која могу бити носиоци права својине на непокретностима у Републици Српској и Босни и Херцеговини и која уплате кауцију у износу од 10 % од почетне цијене непокретности, односно 3.721,30 КM. Уплата кауције се врши на јединствени рачун трезора општине Чајниче отворен код НЛБ Банке а.д. Бања Лука, број рачуна: 562-006-00000239-66, са назнаком: кауција за непокретност бр. ____.

Учешће на лицитацији потврђује се посебном пријавом која треба да садржи податке о учеснику лицитације.

Уз Пријаву за учешће на лицитацији се доставља:

– за физичка лица (фотокопија личне карте)

– за правна лица: извод из судског регистра и пуномоћ за заступање.

– доказ о уплаћеној кауцији.

Пријаве за учешће на лицитацији за куповину непокретности се достављају непосредно Комисији за спровођење јавног надметања  – лицитације или путем Поште на адресу: Општина Чајниче, Краља Петра I Ослободиоца бр 32, 73.280 Чајниче са назнаком:  „Пријава на оглас за продају непокретности бр. _____ – не отварај.

Пријаве се достављају, најкасније до 12.04.2024.године до 10,00 часова.

VI –  ДАН, ЧАС И МЈЕСТО ОДРЖАВАЊА ЛИЦИТАЦИЈЕ

Јавно надметање за продају непокретности – лицитација ће се одржати дана 12.04.2024.године  (петак) са почетком у 11:00 часова, у скупштинској сали у Дому културе „Филип Вишњић Чајниче.

VII  –  НАЧИН И УСЛОВИ ПЛАЋАЊА КУПОПРОДАЈНЕ  ЦИЈЕНЕ

Са учесником лицитације који понуди највећу цијену закључиће се купопродајни уговор, а у износ купопродајне цијене ће се урачунати уплаћена кауција.

Купопродајну цијену непокретности учесник лицитације са којим ће се закључити уговор обавезан је уплатити у року од 15 дана од дана закључивања и нотарске обраде уговора о купопродаји.

Уколико најбољи понуђач одустане од закључења уговора о купопродаји, губи право на повраћај кауције, а уговор се закључује са следећим учесником лицитације који је понудио највећу цијену, у даљем року од 3 (три) дана.

Учесницима јавног надметања – лицитације са којима се не закључи уговор о купопродаји уплаћена кауција се враћа.

Предаја непокретности у посјед купцу извршит ће се у року од 30 дана од дана исплате купопродајне цијене.

VIII –  ОСТАЛЕ ИНФОРМАЦИЈЕ

Заинтересована лица могу извршити увид у документацију непокретности и добити тражене информације у Општинској управи општине Чајниче – Одјељење за привреду, финансије и друштвене дјелатности у времену од 07 до 15 часова, сваког радног дана.

Овај оглас ће бити објављен у дневном листу „Вечерње новости РС“, интернет страници општине Чајниче и  на огласној табли Општинске управе општине Чајниче.

За све додатне информације заинтересована лица могу се обратити непосредно Одјељењу за привреду, финансије и друштвене дјелатности општине Чајниче или на контакт телефон 058/315-404.

Достављено :                                                                                НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ

Поновни јавни оглас