У склопу провођења активности мјесеца чистоће града дана 26.04.2024.године ће бити организована акција чишћења града „Април – мјесец чистоће“.

Акција ће бити спроведена у сарадњи са комуналним предузећем ЈКП „Врело – Чајниче“ Доо Чајниче и другим установама, те уз помоћ грађана.

Планирано је чишћење и уређење јавних површина, улица, зелених површина, приватних дворишта, уклањање дивљих депонија, локалних и регионалних путева и др.

Овом приликом позивамо грађане, предузећа и установе, ученике основних и средњих школа, спортске клубове, невладине организације, удружења грађана, ловачка и риболовака друштва, заједнице етажних власника да се максимално укључе у поменуту акцију,  а све у циљу љепшег и чистијег града. Од свих нас зависи како ће нам град изгледати.

Сви представници институција треба да дођу наведеног дана до 8:30 часова – зборно мјесто плато Дома културе у граду. Са собом понијети одговарајући алат (метле, рукавице, лопате и др) уколико имате.

Комунална полиција ће вршити контролу, распоред и надгледати сам ток акције.