Обавјештавамо јавност и заинтересовану јавност да је Министарству за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске , од стране носиоца пројекта Хидроелектране „Бистрица“ д.о.о. Фоча, достављен нацрт Студије утицаја на животну средину за пројекат изградње хидроелектране „Јањина Ј-1“, на ријеци Јањини, у општинама Чајниче и Ново Горажде, инсталисане снаге од 4,473 MW. Носилац израде Студије је ЈНУ „Институт за заштиту и екологију Републике Српске“, Бања Лука.

Јавни увид у нацрт Студије утицаја на животну средину обезбијеђен је на интернет страници Министарства за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске https://vladars.rs/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/mgr/PAO/Pages/Javni_uvid.aspx и у просторијама општинe Чајниче канцералија број 6. у периоду од 25.12.2023. године до 09.02.2024. године.

Јавна расправа о предметном нацрту Студије утицаја на животну средину одржаће се:

Примједбе и сугестије на нацрт Студије утицаја на животну средину за предметни пројекат могу се доставити на адресу Министарства ( Трг Републике Српске 1, Бања Лука) или електронским путем на адресу: B.Racic@mgr.vladars.rs и у року од 15 дана о дана одржавања друге јавне расправе, односно до 09.02.2024. године.

Број: 04-96-4/23 П.О. Начелника општине
Датум: 25.12.2023.године. Младен Јањић дипл.ецц. с.р.