Датум 15.04.2024.године

На основу члана 8. Закона о министарским, владиним и другим именовањима Републике Српске („Службени гласник РС“, бр. 41/03) члана 16. став 5. Закона о систему јавних служби („Службени гласник РС“, бр. 68/07, 109/12 и 44/16), члана 9. Одлуке о утврђивању критеријума за избор и именовање органа управљања у предузећима и установама чији је оснивач Скупштина општине Чајниче („Службени гласник општине Чајниче“, бр. 15/13) и Одлуке о расписивању Јавног конкурса за избор и именовање једног члана Управног одбора ЈПУ Дјечији вртић „Бајка“ Чајниче („Службени гласник општине Чајниче“, бр 2/24) Скупштина општине Чајниче расписује

ЈАВНИ КОНКУРС

I-ПОЗИЦИЈА

Скупштина општина Чајниче расписује Јавни конкурс за избор и именовање једног члана Управног одбора ЈПУ Дјечији вртић „Бајка“ Чајниче. Управни одбор има три члана и то 1. представник оснивача, 2. представник савјета родитеља и 3. представник стручног вијећа предшколске установе.

II-ОПИС ПОСЛА

Управни одбор обавља послове у складу са Законом, Статутом и другим општим актима установе.

III-МАНДАТ

Мандат члана управног одбора траје 4 (четири) године.

IV –ОПШТИ УСЛОВИ

Кандидати морају испуњавати следеће опште услове:

1. да су држављани Републике Српске односно БиХ,
  2. да су старији од 18 година,
  3. да имају општу здравствену способност,
  4. да нису осуђивани за кривично дјело на безусловну казну затвора од најмање шест мјесеци или за кривична дјела које их чини неподобним за вршење дужности,
  5. да се против кандидата не води кривични поступак,
  6. да нису отпуштани из органа управе као резултат дисциплинске мјере на било којем нивоу власти у БиХ три године прије објављивања конкурса,
  7. да се на њих не односи члан 9. тачка 1. Устава БиХ.

VПОСЕБНИ УСЛОВИ

Посебни услови за члана Управног одбора ЈПУ Дјечији вртић „Бајка“ Чајниче:

– висока, виша или средња стручна спрема,

– познавање дјелатности коју установа обавља,

– способност у обављању истих или сличних функција у претходном периоду,

– познавање садржаја рада и начина рада Управних одбора,

– да не постоји сукоб интереса у вршењу функције у смислу Закона о сукобу интереса у институцијама власти БиХ.

VI– СУКОБ ИНТЕРЕСА

Кандидати за упражњену позицију не могу обављати дужност, активности или бити на положају који доводи до сукоба интереса, у складу са Законом о спречавању сукоба интереса у органима власти Републике Српске („Службени гласник РС“, бр. 73/08) и Законом о министарским, владиним и другим именовањима Републике Српске („Службени гласник РС“; бр. 41/03).

VII-ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Уз пријаву на конкурс кандидати су дужни приложити доказе о испуњавању општих и посебних услова;

1. краћу биографију,
  2. извод из матичне књиге рођених
  3. увјерење о држављанству,
  4. овјерену копију личне карте,
  5. овјерену копију дипломе,
  6. увјерење о невођењу кривичног поступка не старије од три мјесеца,
  7. увјерење о неосуђиваности (издато на основу казнене евиденције од стране надлежне полицијске станице)
  8. потписану и од стране надлежног органа овјерену изјаву да није отпуштан из органа управе као резултат дисциплинске мјере, на било  ком нивоу власти у БиХ, три године прије објављивања Јавног конкурса,
  9. потписану и од стране надлежног органа овјерену изјаву да није у сукобу интереса, односно да не обавља дужност која је неспојива са дужношћу члана управног одбора установе,
  10. потписану и од стране надлежног органа овјерену изјаву да се на њега не односи члан 9. тачка 1. Устава БиХ.

Са свим кандидатима који буду испуњавали услове Јавног конкурса, Комисија за избор ће обавити интервју, о чему ће бити благовремено обавијештени. Имајући у виду овлашћена Омбудсмена, која проистичу из члана 16. Закона о министарским, владиним и другим именовањима Републике Српске, везано за приговоре на коначна именовања, постоји потреба сталног увида у поднесена документа, те се из тог разлога документа приложена уз пријаву на конкурс неће враћати кандидатима.

VIII-РОК ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА

Рок за подношење пријава је 15 дана од дана објављивања конкурса.

Јавни конкурс биће објављен у „Службеном гласнику Републике Српске“, дневном листу „Вечерње новости-РС издање“ и службеној интернет страници.

Ако конкурс не буде објављен истовремено рок ће се рачунати од дана последњег објављивања.

Неблаговремене и непотпуне пријаве неће се узети у разматрање.

Пријаве се могу доставити лично или путем поште на адресу: Скупштина општине Чајниче, ул. Краља Петра I Ослободиоца бр. 32, 73280 Чајниче, са назнаком: Комисији за избор и именовање једног члана Управног одбора ЈПУ Дјечији вртић „Бајка“ Чајниче.

Број: 01/1-02-29/24                                               СКУПШТИНА ОПШТИНЕ,

Чајниче, 20.03.2024.године                                                     П р е д с ј е д н и к

Жељко Миловић, проф.физ.културе. с.р.